Швидкість завантажування

Спробуємо трохи розповісти про насущне питання.

Головне розуміти, що ми не можемо гарантувати швидкість скачування (і ні один провайдер інтернет послуг не надасть вам певну швидкість скачування). Ми надаємо певну швидкість доступу до мережі інтернет (вона ж пропускна здатність каналу відносного вашого тарифного плану) у світовій та ua-ix сегмент. Канали у нас не перевантажені, і швидкість скачування може залежати тільки від ресурсу, з якого виробляється скачування інформації, а так само пропускної здатності транзитних магістральних каналів. 

Сервіси тестування швидкостей в свою чергу не дають коректного відображення, і зроблені для приблизних розрахунків, в різний час сервера з якими відбувається зв'язок для тестування, можуть бути навантажені і видавати різні результати. 

Тобто всі тести такого роду при нинішніх величезних швидкостях підключення, умовні, особливо для закордонного сегмента, потрібно це розуміти. Завантажити таку широку смугу пропускання можна, тільки якщо влаштовувати багатопоточне скачування, якщо ресурс дозволяє і може, або одночасне викачування з різних ресурсів. 

Спробуємо пояснити ще детальніше. Маючи певний тариф, ви можете завантажити свій канал на певну величину максимальної ширини каналу на вашому тарифному плані. Тобто, приміром, ви щось завантажуєте з одного ресурсу зі швидкістю 700 кілобайт, так як ресурс не хоче або не може вам віддавати контент з великою швидкістю в один або більше потоків. 

Ви відкриваєте другий ресурс і починаєте паралельно скачувати з нього, він теж не сильно швидкий і дає вам, приміром, 800 кілобайт. 

Ви відкриваєте третій ресурс і починаєте качати паралельно тим двом ще щось, і цей ресурс не хоче вам давати більше 700 кілобайт. 

Тепер дивимося: 700 + 800 + 700 = 2200 кілобайт в секунду, тобто сумарно вже вийде 2.2 мегабайта в секунду. Фактично ви можете збільшувати швидкість, до того як ширина наданого вам інтернет каналу упреться в стелю. 

Це було б помітно, якби на вашому підключенні використовувалася велика кількість комп'ютерів. Або ж використання p2p систем (торренти і т. Д.) 

На жаль, не існує еталонних (що особливо не UA-IX) серверів які готові віддавати контент з такою швидкістю, якщо вам хтось такі покаже, будемо тільки вдячні, якщо повідомите. 

Все описане вище лише спроба розвіяти міф про пропускну здатність каналу, яка надається абоненту, і його реальної швидкості скачування. 

Але, тим не менш, не варто заперечувати і наявності реальних проблем, у вирішенні яких ми готові сприяти. 

Кращим способом з'ясувати причини низької швидкості при такій ситуації буде звернення в розділ підтримка в особистому кабінеті клієнта. 

З основних моментів, які напряму допоможуть з'ясувати причини низької швидкості 

  • нам потрібно буде знати, як у вас організовано підключення (схема домашньої мережі). 
  • чи є додаткове обладнання (роутер, комутатор, точка доступу) або кабель підключений до комп'ютера безпосередньо? 
  • встановлений (включений) антивірус і / або фаєрвол на комп'ютері? 
  • чи пробували відключити додаткове обладнання (якщо є) і підключити кабель безпосередньо до комп'ютера, а також відключати (в крайньому випадку, видаляти) програмне забезпечення, яке може блокувати / фільтрувати трафік. 

Тест швидкості завантаження.